Dohányzás leszokás hipnózissal
- Írta: Baráth Ágnes
- 2024. augusztus 19. hétfő
- Nincs hozzászólás.
Meglepetésként ért minket a hír, hogy a Retro Rádió múlt heti reggeli adásában rólunk beszéltek. Az adásban a dohányzásról való leszokás témáját boncolgatták, különös tekintettel arra, hogyan segíthet a hipnózis a leszokásban. Gábor, az egyik műsorvezető, erős dohányosként maga is érdekelt a témában, hiszen eddig minden módszert kipróbált már – sajnos eredménytelenül.
A műsor végén a beolvasott hallgatói visszajelzések 100%-a az Allen Carr módszert ajánlotta, nem is kaphattunk volna ennél jobb reklámot!
„32 év dohányzás után Allen Carr módszer, 10 éve nem dohányzom” – Tamás
„Nekem is ismerősöm szokott le vele.”
„Allen Carr módszer, nem reklám, 40 év dohányzás után 1 napos előadás után tökéletesen leszoktam a dohányzásról. Szép napot kívánok, Klára.”
Az Allen Carr módszer nagy ereje a hipnoterápia
Biztosan tudod, hiszen régóta követsz, hogy az Allen Carr módszer egyik nagy ereje a hipnoterápia, amelyet az egész napos szeminárium végén alkalmazok. De ne ugorjunk ennyire előre, tisztázzunk néhány gondolatot előtte mielőtt rátérek, hogy miért olyan könnyű a dohányzás leszokás hipnózissal.
Akaraterővel leszokni, miért csak a leszokni vágyók 5%-ának sikerül így?
Nem a te hibád, hogy akaraterővel nem megy. És nem igaz, hogy neked nincs akaraterőd, ezért nem tudsz leszokni. Mindenkinek van akaratereje, amit erre-arra így vagy úgy használ. A Te esetedben arról van szó, hogy az akareterőddel nem tudsz hatást gyakorolni a leszokásra, nem tudod érvényesíteni ezt az akaratodat. De a hiba nem az akaraterő hiányával van, el is magyarázom gyorsan, hogy hol van homokszem a gépezetben.
Nem a nikotin az egyetlen probléma
Az adásban elhangzottak újra megerősítik, amit már mi is sokszor hangsúlyoztunk: nem a nikotin az, ami miatt nehéz leszokni. A nikotin elvonási tünetei csak egy része a problémának, de messze nem ez a fő akadál
A Mentális függőség erősebb, mint gondolnád
A dohányzás nem csupán egy kémiai függőség, hanem egy erős mentális függőség is. Azok az érzések, szokások és rituálék, amelyek a dohányzáshoz kapcsolódnak, sokkal erősebbek lehetnek, mint a nikotin iránti vágy. Amikor rágyújtasz, nem csupán a nikotin után vágyakozol, hanem azokra a helyzetekre is, amelyekben a cigaretta társad volt. A füst, a kikapcsolódás érzése, a lehetőség, hogy egy pillanatra kiszakadj a mindennapi stresszből – mindezek erősítik a mentális függőséget.
A szokások és rituálék fogságában
A dohányzáshoz rengeteg szokás és rituálé kapcsolódik. Gondolj csak bele: amikor rágyújtasz, gyakran úgy érzed, hogy egy időre füstbe burkolózva eltűnhetsz a világ szeme elől. Egy kis nyugalom, egy kis szünet. Ráadásul a cigaretta akár egy menekülési eszköz is lehet egy kellemetlen szituációból – gondolj csak arra, hogy mennyivel egyszerűbb kimenned rágyújtani, mint egyszerűen faképnél hagyni a vitapartnert!
Hitrendszerek, amelyek gátolnak
Sokan attól tartanak, hogy ha leszoknak a dohányzásról, akkor elhíznak. Ez egy gyakori, ám téves hitrendszer, ami akadályozza a leszokást. A hipnózis segíthet ezeknek a téves hiedelmeknek a feloldásában, és megadja a szükséges mentális erőt a leszokáshoz.
Hogyan segíthet a hipnózis a cigiről való leszokásban?
A hipnózis során az elme mélyebb rétegeit érjük el, ahol a szokások és a mentális függőségek gyökereznek. Ezzel a módszerrel képesek vagyunk újraprogramozni a tudatalattit, hogy a cigaretta többé ne legyen szükséglet, hanem egy felesleges teher, amit könnyedén letehetsz.
A hipnózis egy ellazult állapot félúton az alvás és az ébrenlét között, amikor a tudatalattid is befogadó, és így tudsz rá hatást gyakorolni.
Ebben az ellazult állapotban, az Allen Carr szeminárium utolsó félórájában, tulajdonképpen megszüntetem a lelki kötődésedet a cigihez. Ezért lehetséges, hogy megrögzött láncdohányosok is gond nélkül tudják abbahagyni a dohányzást az Allen Carr szemináriumon. Egyszerűen nem kívánják tovább a cigit, mert nem csak a tudatuk, de a tudatalattijuk is „veszi a lapot”, hogy nincs tovább szükséged rá.
Akkor miért nem csak hipnoterápia van?
A hipnoterápia nagyon fontos része az Allen Carr módszernek, de önmagában nem eredményes a dohányzás leszoktatásban. Mi az oka ennek?
Egy dohányos tele van tévhitekkel, amelyeket tudatos állapotban kell átbeszélnünk. Ilyen tévhit pl. hogy a dohányzás csökkenti a stresszt, segít a koncentrálásban, stb.
A szeminárium nagy részében tehát a tudatodhoz szólok, észérveket felsorakoztatva. Nem arról fogok beszélni, hogy miért kellene leszoknod, hanem arról, hogy egyáltalán miért is dohányzol. Nekem elhiheted, ezt minden dohányos tévesen látja.
Fel fogom hívni a figyelmed azokra a tévhitekre, amelyek minden dohányzó embert csapdában tartanak. A nap folyamán lépésről lépésre átformáljuk a cigiről alkotott tudatos gondolataidat épp olyanra, mint amilyenek egy nemdohányzó gondolatai ugyanerről.
A szeminárium végén, a hipnoterápia során pedig ugyanezeket az érveket mondom el, csak egy ellazultabb formában, hogy a tudatalattidban is rögzüljenek.
Dohányzás leszokás hipnózissal, egyszerű és hatásos
Úgy érzed, hogy nincs elég akaraterőd a leszokáshoz? Azt mondom, nincs is rá szükséged. Pusztán egy elhatározás, ami kell, hogy le akarsz szokni! És némi nyitottság. A többit pedig bízd rám, illetve Allen Carr zseniális dohányzás leszoktató módszerére!
Kérdésed van?
Hívd bizalommal Ági kolleganőmet a 06-20-580-9244-es számon. Ági maga is az Allen Carr módszerrel szokott le a dohányzásról, így biztos, hogy Neked is fog tudni segíteni. Vagy kérj visszahívást itt!
Hozzászólások
Egyetértesz? Tiltakozol? Szólj hozzá a témához!